Om Fieldly

2014 tog vi Fieldly till marknaden. Vi visste att många bygg- och installationsföretag arbetade ineffektivt, och hade stora brister i hanteringen av viktiga dokument och rapporter.

Mycket information antecknades på papper, och nådde inte rätt personer i rätt tid. Det var hög tid för förändring. Det var dags för digital projekthanthantering för smartare byggbolag.

Sven Paulin, grundare

Vi är Fieldly

Vi på Fieldly brinner för att skapa framtidens byggbransch. Vi tror att det kräver en rad olika perspektiv. Team Fieldly består därför av ingenjörer, utvecklare, marknadsförare och säljare som alla delar samma vision; en smartare byggbransch.

Management

Valle Wantzin
CEO
valle@fieldly.com
Sven Paulin
Chief Marketing Officer
sven@fieldly.com
Lars Dahlén
Head of R&D
lars@fieldly.com
Johan Risenfors
Chief Commercial Officer
johan@fieldly.com
Johannes Ivarsson
Chief Customer Officer
johannes@fieldly.com

Sales

Victor Battisti
Senior Account Executive
victor@fieldly.com
Axel Laurin
Senior Account Executive
axel@fieldly.com
073 - 529 59 46
Mattias Palm Torres
Senior Account Executive
mattias@fieldly.com
070 - 910 10 33
Adam Jonasson
Account Executive
adam@fieldly.com
076 - 30 88 722
David Palm
Account Executive
david@fieldly.com
073 - 38 08 094
Erik Dickman
Account Executive
erik.dickman@fieldly.com
073 - 62 61 721
Hampus Sunden
Sales Development Representative
070 - 63 22 644

Customer Success

Johannes Ivarsson
Chief Customer Officer
johannes@fieldly.com
Fredrik Walter
Customer Success Manager
fredrik.walter@fieldly.com
Emma Sällström
Customer Support
042 - 600 56 50

Marketing

Sven Paulin
Chief Marketing Officer
sven@fieldly.com
Eitvydas Rastutis
Senior Marketing Manager
eitvydas@fieldly.com
Linnéa Ivarsson
Content Marketer
linnea.ivarsson@fieldly.com

Administration

Yasmine Olofsson
Office Manager

Product

Lars Dahlén
Head of R&D
lars@fieldly.com
Johan Risenfors
Chief Commercial Officer
johan@fieldly.com
Lena Dahlén
Product Expert
Eva Marnfeldt
Technical Writer
Tanya Borodina
UX-expert
Magda Piechota
UX-expert
Evastina Pauly
UX-expert
Andrzej Zawadzki
Construction Industry Expert

Engineering

Mikołaj Grzyb
Team Lead Frontend
Magda Malinowska
Head of Development
Piotr Protas
Backend Developer
Marcin Urban
Team Lead Backend
Piotr Musielak
Backend Developer
Grzegorz Sawczuk
Android - iOS Developer
Tomasz Wojtkowiak
Team Lead Mobile
Lukasz Karwowski
Team Lead QA
Anna Rozmus
QA Engineer
Magda Waldzińska
Junior QA

Redo att sätta igång? Vårt team är här för att hjälpa dig.

Testa gratis