Fieldly rustar byggsektorn för framtiden

Boka en demo

Vi är Fieldly

Om Fieldly

2014 tog Daniel Krusenstråhle och Sven Paulin Fieldly till marknaden. De visste att många bygg- och installationsföretag arbetade ineffektivt och hade stora brister i hanteringen av viktiga dokument och rapporter. Mycket information antecknades på papper och nådde inte rätt personer i rätt tid. Det var hög tid för en förändring. Det var dags för projekthantering för smartare byggbolag.

På Fieldly tror vi att byggföretag som växer och utvecklas har ledare som har tid att lyfta blicken. Du som tyngs av alltför mycket administration har svårt att hinna göra det. Har du istället tillgång till rätt och relevant data kan du lättare fatta välinformerade beslut om ditt byggföretags framtid.

Vi på Fieldly vill att det ska gå bra för svenska bygg- och installationsföretag. Men mer än något annat tycker vi det är dumt att lägga tid på uppgifter som kan utföras och hanteras mycket smartare.  Vi tror att framtidens byggföretag kommunicerar och delar dokument mellan kontor och fält enkelt, säkert och snabbt. Fieldly hjälper dig med detta.

Vi på Fieldly brinner för att skapa framtidens byggbransch. Vi tror att det kräver en rad olika perspektiv. Team Fieldly består därför av ingenjörer, utvecklare, marknadsförare och säljare som alla delar samma vision; en smartare byggbransch.

Vårt huvudkontor finns på Studio i centrala Malmö. Här hittar du våra sälj-, marknads- och produktteam.  Vill du besöka oss, tveka inte att boka en tid med någon av våra medarbetare.

Besök oss

Fieldly AB
Nordenskiöldsgatan 24
211 19 Malmö

Kontakta oss

info@fieldly.com
042 - 600 56 50 (växel)

Arbeta hos oss

För att hjälpa vår växande produkt nå nya användare försöker vi hålla ögon och öron öppna efter nya duktiga medarbetare. Vi söker med jämna mellanrum efter account managers, affärsutvecklare och en rad andra kompetenser så ta gärna för vana att kika in på den här sidan då och då. Just nu rekryterar vi inte till någon specifik tjänst, men inkom gärna med en spontansökan om du tror att du skulle passa i vårt team!

CV och personligt brev skickas till job@fieldly.com

Vi är Fieldly

Daniel Krusenstråhle

CEO

daniel@fieldly.com

Sven Paulin

Chief Marketing Officer

sven@fieldly.com

Lars Dahlén

Chief Information Officer

lars@fieldly.com

Tomasz Warkocki

Chief Technology Officer

tomek@fieldly.com

Johan Risenfors

Chief Commercial Officer

johan@fieldly.com

Johannes Ivarsson

Chief Customer Officer

johannes@fieldly.com

Rasmus Nervall

Chief Sales Officer

rasmus@fieldly.com

070 - 743 15 43

Victor Battisti

Account manager

victor@fieldly.com

073 - 535 08 55

Nicklas Karlsson

Account manager

nicklas@fieldly.com

076 - 306 07 29

Martin Larsson

Junior Business Developer

martin@fieldly.com

076 - 307 02 62

Axel Laurin

Account manager

axel@fieldly.com

073 - 529 59 46

Emma Olevik

Reporter

emma@fieldly.com

Eitvydas Rastutis

Marketing manager

eitvydas@fieldly.com

Magda Piechota

UX-expert

Mikołaj Grzyb

Frontend-utvecklare

Magda Malinowska

Backend-utvecklare

Olga Grabek

Frontend-utvecklare

Piotr Protas

Backend-utvecklare

Marcin Urban

Backend-utvecklare

Grzegorz Sawczuk

Android - iOS

Tomasz Wojtkowiak

iOS

Lukasz Karwowski

QA Manager

Maciej Grymuza

QA Engineer

Anna Rozmus

Junior QA

Andrzej Zawadzki

Industriexpert

Paulina Krusenstråhle

Ekonomi

Hampus Stoeckmann

Support

042 - 600 56 50

Fieldly är stolt sponsor av team Rynkeby